O nás

zavody8

Oddíl Rychlostní kanoistiky Spartak Modřany se stará o členy všech věkových kategorií. Od úplných začátečníků v dětských kategoriích, které učíme základním dovednostem jízdy na kajaku, přes nadějné závodníky v dorosteneckých kategoriích, které systematickým tréninkem připravujeme na české i zahraniční závody až po dospělé závodníky na vrcholové i amatérské úrovni.

Tréninky probíhají na řece Vltavě v prostoru loděnice několikrát týdně kromě zimního období. Během zimního období probíhají tréninky v tělocvičně a v plaveckém bazénu.

Náš oddíl se zaměřuje hlavně na výchovu nových talentů. Snažíme se nadchnout nové zájemce pro tento sport a zábavnou formou je naučit všem potřebným dovednostem, mezi které patří technika, ale i disciplína tréninku a psychická příprava na závod. Systematickou přípravou se snažíme z našich svěřenců vychovat špičkové závodníky připravené i na profesionální kariéru.

Díky dlouholetým zkušenostem a individuálnímu spíše rodinnému přístupu se nám to daří.

Mezi naše současné nejúspěšnější svěřence, patří i Lukáš Kusovský, který je nyní v profesionálním klubu a reprezentuje ČR na nejvyšších soutěžích.

Náš oddíl se během roku účastní mnoha závodů, jak celorepublikových pohárových tak amatérských tzv. pouťáků zaměřených hlavně pro ty nejmenší.

Během prázdnin pořádáme 10ti denní soustředění na Slapské přehradě na Častoboři. V zimně během prázdnin pořádáme lyžařské soustředění na oddílové chalupě v Jizerských horách.

Náš oddíl provádí průběžný nábor chlapců a děvčat ve věku 7 – 13 let, kteří by se chtěli věnovat tomuto nádhernému sportu a dosáhnout úspěchů na domácí i mezinárodní scéně.

Co je to kanoistika?

Rychlostní kanoistika vždy patřila a stále patří k nejúspěšnějším sportům v ČR. Tento sport má v ČR dlouholetou tradici a i díky tomu se podařilo dosáhnout na Olympijských hrách až na medailové umístění. Mezi nejznámější jména tohoto sportu patří Martin Doktor se ziskem dvou zlatých olympijských medailí.

Rychlostní kanoistika je vodní sport provozovaný na klidných vodách, jehož cílem je projet na lodi stanovenou vzdálenost v co nejkratším čase. Závodí se na kajacích a kanoích jednomístných, dvoumístných a čtyřmístných. V kajaku se sedí a v kanoi klečí.Rychlostní kajak (kanoe nikoli) je vybaven kormidlem, které je přes ocelová lanka ovládáno nohama, zatímco kanoi se musí řídit pádlem.

Krátké tratě se jezdí v 9 vybojkovaných drahách s pevným startem ze startovacího zařízení (bloku). Jednotlivé rozjížďky tvoří základ systému, ve kterém závodník postupuje na základě postupového klíče až do finále.

Naproti tomu dlouhé tratě a maraton se startují hromadně a neexistují při nich žádné dráhy. Otáčky se provádějí kolem jedné nebo více bójek proti směru hodinových ručiček. V průběhu maratonu jsou navíc zařazeny přeběhy s lodí, každý o délce několika stovek metrů.

Rychlostní kanoistika je velmi zajímavý a pestrý sport ve zdravém prostředí a většinou i dobré partě. Proto rozšiřte naše řady a nebudete litovat.

Kontakt:

Pavel Dufek
– šéftrenér 774 859 515 , pepino.dufek@atlas.cz

Jan Zimčík

– trenér, 725014094; zimcik@mpowergroup.eu

Petr Zimčík
– trenér, 776 320 422, zimoslap@seznam.cz

Pavel Kusovský
-trenér, 608 166 200, kusovsky007@seznam.cz

Loděnice Spartak Modřany se nachází vedle Modřanského náměstí v ulici U Kina 47/6, přímo v průchodu k řece. Tramvajová i autobusová zastávka Nádraží Modřany je téměř v těsné blízkosti objektu a je možné sem dojet autobusy 139, 165, 173 nebo tramvajemi 3, 17.

This article has 2 Comments

  1. Dobrý den,
    Syn ( věk právě 14 let) má zájem o kanoistiku a rád by chodil k vám na trénink. Berete i chlapce v této věk. kategorii? Zkušenosti má zatím jen z rodinných vodáckých výprav.
    Děkuji Maierová

  2. Dobrý den, jsem dcera Romana Martinka A Dany Penkavove, současně neteř Rudolfa Penkavy, který byl úspěšný kanoista vaši modranske loděnice.
    Zkusím najít fotky dobové , na kterých by byla historie vaši loděnice apod. Kdyžtak bych vám přinesla pokud o to budete stát ;-).
    Jinak Ruda Pěnkava oslaví v pátek 75 narozeniny a jak jinak – žije na Orliku – u vody :-))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.