Tréninky

trenink5 Oddíl Rychlostní kanoistiky Spartak Modřany se stará o členy všech věkových kategorií. Od úplných začátečníků v dětských kategoriích, které učíme základním dovednostem jízdy na kajaku, přes nadějné závodníky v dorosteneckých kategoriích, které systematickým tréninkem připravujeme na české i zahraniční závody až po dospělé závodníky na vrcholové i amatérské úrovni.

Letní tréninky probíhají na loděnici respektive na řece před loděnicí každé pondělí od 16:30 a každou středu od 16:00 Loděnice je přímo v průchodu od Modřanského kina k řece.

Tréninky probíhají na řece Vltavě v prostoru loděnice několikrát týdně kromě zimního období. Hlavní náplní je samozřejmě jízda na vodě. Tedy nejprve příprava, tzn. převlečení a připravení lodí a pádel, dále rozběhání, krátké rozcvičení a pak následuje již jízda na lodi. Skupiny se vždy rozdělí dle výkonnosti od nejmenších, kteří si pouze osvojují techniku a na vodě si spíše užívají až po ty nejvýkonnější, kteří během tréninku absolvují měřené úseky. U mladších svěřenců je trénink doplněn o míčové hry strečink apod. aby byl podpořen všeobecný rozvoj u starších je trénink doplněn systematickým posilováním přímo v loděnicí posilovně.

Zimní tréninky probíhají v pondělí od 16:45 v tělocvičně pavilonu ZŠ TG Masaryka a ve středu v bazénu Zelený pruh od 15:50.

Během zimního období probíhají tréninky v tělocvičně zaměřené na všeobecnou připravenost. To znamená, že nechybí nářadí, základy gymnastiky ani míčové hry. Dále v zimním období probíhá jednou týdně tréninky v plaveckém bazénu, protože plvání je neodmyslitelnou součástí vodáckého sportu.

Náš oddíl se během roku účastní mnoha závodů, jak celorepublikových pohárových tak amatérských tzv. pouťáků zaměřených hlavně pro ty nejmenší. Závody jsou prakticky po celé republice na řekách, jezerech či umělém kanálu v Račicích.

Během letních prázdnin pořádáme desetidenní soustředění na Slapské přehradě na Častoboři. Kde v krásné přírodě a teplé vodě je nejlépe možné dohnat a doučit to co se na jaře nestihlo. Samozřejmě soustředění pomáhá i stmelit kolektiv u večerních táboráků či společenský nebo míčových her.

V zimně během prázdnin pořádáme lyžařské soustředění na oddílové chalupě ve Zlaté Olešnici Jizerských horách. Náplní soustředění je hlavně běh na lyžích tedy běžky ale i jízda na sjezdovkách na vleku v těsné blízkosti chalupy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.